وبلاگ

کارشناسان بایانتورک پاسخگوی سوالات شما هستند

اسمبل سیستم

یک سیستم، مجموعی از قطعات مختلف است، تمامی کامپیوترهای بازار، ترکیبی از قطعات مختلف و کارآمد هستند. پردازنده ها، مموری و درایوها تنها بخشی از قطعاتی هستند که یک سیستم را راه می‌اندازند. بنابراین کیفیت و کاربرد یک کامپیوتر، به قطعات تشکیل دهنده آن بستگی دارد.

اسمبل کردن سیستم یا کیس چیست؟

اسمبل کردن کیس فرایندی است که در آن تمامی قطعات کامپیوتر که شامل مادربورد، پردازنده، حافظه رم، کارت گرافیک، هارد دیسک، منبع تغذیه و غیره میباشد ، را در کیس به صورت مرتب و دقیق نصب و مونتاژ می کند تا سیستم کامپیوتری شما به درستی عمل کند.

اسمبل کیس یکی از به صرفه ترین راه ها برای تجمیع کامپیوتری با مشخصات دلخواه شما است ،اما این کار نیاز به دانش ، مهارت و دقت زیادی دارد که بهتر است برای انجام این کار به فروشگاه های تخصصی مراجعه کنید.

در هنگام اسمبل کردن کیس باید به برخی نکات مانند انتخاب قطعات با کیفیت و مطابق با نیازهای خودتان ،چک کردن سلامت تمامی قطعات و غیره دقت کنید.

قطعات مورد نیاز برای اسمبل سیستم

در ادامه به برخی از مهمترین قطعات کامپیوتر برای اسمبل سیستم میپردازیم:

پردازنده (سی پی یو): این قطعه مهمترین قسمت سیستم می باشد و به نوعی مغز اصلی سیستم کامپیوتری است، که وظیفه آن اجرای تمامی دستورات سیستم است

کارت گرافیک: این قطعه وظیفه پردازش تصاویر و نمایش آن ها در مانیتور را دارد. در صورتی که قصد انجام بازی های کامپیوتری دارید یا نیاز به برنامه های کامپیوتری سنگینی دارید بایستی کارت گرافیک قدرتمندی را انتخاب کنید.

حافظه رم: رم که به آن حافظه موقت کامپیوتر هم نیز میگویند وظیفه ذخیره داده های موقت و برنامه های در حال اجرا بر روی سیستم را دارد.

منبع تغذیه (پاور): این قطعه وظیفه تامین برق مورد نیاز تمامی قطعات را دارد.

هارد دیسک: این قطعه برای ذخیره دائمی اطلاعات و فایل ها در سیستم استفاده میشود. اگر نیاز به سرعت زیادی دارید بهتر است از هارد دیسک هایی با تکنولوژی  SSD استفاده کنید

مادربورد: این قطعه برای اتصال تمامی قطعات دیگر سیستم ،به همدیگر و ارتباط آن‌ها با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که تمامی قطعات باید با مادربورد و یکدیگر سازگاری داشته باشند.

در نظر داشته باشید که برای انتخاب قطعات مناسب باید به نیاز های خود توجه کنید و قطعاتی را تهیه کنید که با یکدیگر سازگاری داشته باشند. در ضمن بهتر است به شرکت تولید کننده قطعات هم دقت کنید تا در آینده از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

نقاط قوت اسمبل کیس

مهم ترین نقطه قوت اسمبل کردن یک سیستم، انتخاب قطعات است. اکثر سیستم ها، از پیش ساخته شده و در نتیجه قطعات آنها نیز از پیش تعیین شده است. بنابراین بیشتر مشتری ها مجبور می شوند با همان قطعات سر کنند. با ساخت یک کامپیوتر شخصی، کاربران میتوانند قطعاتی را انتخاب کنند که مناسب نیازهایشان هستند. برخی از فروشندگان سیستم به شما اجازه می دهند که قطعات را به سلیقه خودتان انتخاب کنید، اما باز دوباره به انتخاب های آنها محدود می شوید.

نقاط ضعف اسمبل کیس

بزرگترین نقطه ضعف اسمبل کردن کامپیوتر، نبود پشتیبانی مناسب است. از آنجا که این قطعات از کمپانی ها و توزیع کنندگان مختلفی تهیه می شوند، در صورت بروز مشکل، با شرکت های مختلفی سر و کار خواهید داشت. در حالی که اگر مشکلی برای سیستم از پیش آمده شده شما پیش بیاید، میتوانید از گزینه سرویس و گارانتی کمک بگیرید. البته لازم به ذکر است که اگر مشکلی برای قطعه ای پیش بیاید، میتوانید آن را سریعا تعمیر یا جایگزین کنید و نیازی نیست که منتظر یک کمپانی بزرگ بمانید تا مشکلتان را حل کند.

اخطار

توجه داشته باشید که در اسمبل سیستم نباید فقط به گرون بودن قطعات یا بالا بودن آن ها توجه کنید. بلکه باید نسبت به بودجه در نظر گرفته شده هماهنگ ترین قطعات رو کنار هم قرار داد تا سرعت بالاتری داشته باشید.

گروه اسمبل سیستم بایانتورک  هارد اس اس دی با سرعت خواندن و نوشتن بالا را  برای ارتقا سیستم پیشنهاد می دهد.

همچنین برای مشاوره، خرید و اسمبل سیستم در شیراز و دیگر نقاط ایران می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.